Już końcówka, nieruchomość prawie gotowa, lecimy dalej!

Mieszkanie wyremontowane, gotowe do wejścia, sąsiadka uspokojona, nawet się do nas uśmiechnęła! Ekipa remontowa zabrała swoje narzędzia i skończyła pracę. Zrobiła się taka cisza i spokój.

Jednak nie na długo! Zaczynamy proces wynajmu naszych pokoi!

Słowo gotowiec w naszej inwestycji powoduje że nasz produkt musi być gotowy do zarabiania tym samym musimy doprowadzić do pełnego wynajęcia nieruchomości. Co też robimy, niekiedy jeszcze przed skończeniem remontu.

Etap ten rzutuje na przyszłość, musimy właściwie dokonać doboru najemców aby nasz klient był zadowolony. Tym bardziej, że często to są obce osoby np. 4 które muszę żyć w jednym mieszkaniu i dzielić się częściami wspólnymi więc osoby zainteresowane poddawane są weryfikacji w celu późniejszego świętego spokoju. W jaki sposób to robimy? Zapraszamy do kontaktu!

Poniżej kilka podstawowych aspektów powyżej opisanego etapu :
– stworzenie ogłoszenia (Zarówno tekst i zdjęcia muszą być wykonane w sposób, który przykuje oko i zainteresowanie potencjalnego najemcy)
– spotkanie z potencjalnymi najemca (i tu bywa różnie, niekiedy denerwująco ponieważ bywa tak, że ktoś nie przyjdzie, bywa tak, że nie doczytał czegoś i tracimy czas, bywa tak, że 30 min krąży i nie może znaleźć adresu itp.)
– wybór najemców (weryfikacja musi być! UWAGA- nie weryfikujemy poprzez wygląd bywa to bardzo mylne, mamy inne trafniejsze kryteria)
– podpisanie umów (umowa musi być profesjonalna, aby chroniła dwie strony przed niepotrzebnymi konfliktami)
– stworzenie regulaminu (najemcy muszą w jakiś sposób ze sobą się dogadać, a my pomagamy im w tym wprowadzeniem kilku reguł

Mieszkanie gotowe, wynajęte – jest zysk. Teraz sprzedaż!

Sprzedaż – w przypadku omawianego gotowca inwestycyjnego mamy do czynienia z zawężoną grupa odbiorców. Tutaj pojawia się pytanie czy na pewno to minus? Twierdzimy, że nie ponieważ grupa klientów docelowych są to są inwestorzy którzy są świadomi produktu i co za tym idzie mniej przywiązują wagę do szczegółów. A w przypadku gotowca liczy się zwrot z zainwestowanych pieniędzy, a nie kolor ścian (bądź co bądź u nas i tak będzie to kolor biały :)).

Tak więc tutaj sprzedaż odbywa się inaczej niż w przypadku sprzedaży mieszkania dla rodziny. Omawia się inne aspekty nieruchomości. Na bok odchodzą aspekty, które piętro, jaki metraż. Ważne, że nieruchomość jest pracująca i generuje zyski.

Sprzedaż w punktach:


– wykonanie dobrych zdjęć – czasami można wykorzystać te z wynajmu J
– stworzenie i wystawienie ogłoszenia – jak wyżej ogłoszenie musi być interesujące i przykuwać uwagę
– negocjacje oraz sprzedaż – tutaj nic nie trzeba dodawać aczkolwiek negocjacje to szerooooooki temat
– podpisanie umowy

Nieruchomość sprzedana, ALE jest możliwość zarządzania przez sprzedających w tym przypadku przez nas co dla inwestora daje bezobsługowy biznes.


Zarządzanie nieruchomością:
– przedstawienie oferty – omawiamy co wchodzi w nasz zakres obowiązków (czyli praktycznie wszystko związane z wynajmem)
– podpisanie umowy współpracy – oczywiście umowa profesjonalna chroniąca dwie strony
– przekazanie kluczy
– sprawdzenie stanu konta co miesiąc przez osobę, która kupiła nasz gotowiec

Opisaliśmy tworzenie gotowca od A do Z. Jedni powiedzą, że nic skomplikowanego, a inni, że jednak trzeba trochę pogłówkować i pokombinować, żeby wszystko wyszło zgodnie z planem.

My jesteśmy za tą drugą opcją, że jednak wymaga to sporo zaangażowania, pomyślunku i pracy. Jednak dajemy radę!

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do kontaktu i współpracy

Tomek&Karol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry