Etapy powstawania GOTOWCA INWESTYCYJNEGO. Proste i nieskomplikowane? Sprawdźmy!

Tematem dzisiejszego i paru następnych artykułów jest powstawanie gotowca inwestycyjnego. Postaramy się w kilku krokach przybliżyć przez jakie etapy musimy przejść jeżeli chcemy przygotować gotowiec inwestycyjny. Jest to również informacja jak wiele aspektów trzeba dopilnować aby przyszły właściciel nieruchomości mógł się cieszyć przez lata pasywny dochodem. A zatem zaczynamy!


Od czego najlepiej zacząć? OD ANALIZY RYNKU! Bez tego nie podchodzimy nawet do kolejnych kroków! Jest to podstawa do podjęcia jakichkolwiek działań i określenie już na początku naszego celu. Oznacza to Podjęcie decyzji dla kogo będziemy wynajmować mieszkanie oraz określić wstępnie cenę sprzedaży mieszkania tym samym określamy grupę docelową naszych inwestorów. Posiadając te informacje możemy rozpocząć analizę rynku pod konkretną inwestycje. My osobiście nazywamy to ,,biała karteczka”. Ponieważ rynek jest bardzo zmienny za każdym razem czyścimy nasze informacje (dla tego biała :)) i na nowo sprawdzamy rynek pod względem cen zakupu mieszkania oraz kosztów remontu. W tym etapie możemy wyróżnić takie o to etapy:
1. Podjecie decyzji pod kogo mieszkanie ma być przygotowane:
– studenci/osoby pracujące/rodzina – (na tym poziomie ustalamy standard mieszkania, ilość miejsc, łazienek i niezbędne wyposażenie)
2. Wybór lokalizacji pod inwestycje – (każda lokalizacja przeważa za daną grupą docelową np. studenci – m.in bliskość uczelni, kwatery pracownicze – m.in bliskość do strefy przemysłowej, rodzina – m.in bliskość szkół przedszkoli, marketów (Napisane między innymi, gdyż to tylko jeden z wielu aspektów odnośnie lokalizacji)
3. Sprawdzenie ceny rynkowej w danej lokalizacji – czasami cena okazyjna, niższa od ceny na innym osiedlu może okazać się wielką wpadką, z uwagi na czynniki, które tą cenę obniżają i w późniejszym czasie nieruchomość jest bardzo trudno sprzedawalna.
4. Ustalenia progu cenowego zakupy mieszkania w zależności od planowanej wielość remontu – zalecamy obliczyć z góry ile maksymalnie możemy dać za daną nieruchomość w danym metrażu. Czasami już po oględzinach mieszkania trzeba podejmować decyzję, z uwagi na to, by temat nam nie przepadł więc dobrze jest przyjść przygotowanym na określoną, ustaloną wcześniej kwotę zakupu.

To tylko pierwszy z wielu punktów, przez które musimy przejść, żeby stworzyć gotowiec nie tylko z nazwy, a z którego nie dość, że będzie dochód pasywny (o którym pisaliśmy wcześniej), to jeszcze zysk przy sprzedaży.
W kolejnych artykułach będziemy poruszać kolejne, niezbędne punkty.

Zapraszamy do śledzenia, komentowania, oraz dopowiadania tego, czego my nie powiedzieliśmy 🙂

Pozdrawiamy
Tomek&Karol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry