Lokale usługowe jako kolejny sposób inwestowania w nieruchomości

Lokale jako inwestycja kapitału jest sprawą trudniejszą. Po pierwsze sam lokal jest dużym wydatkiem. Lokale w dobrej lokalizacji trzymają cenę oraz jest dużo chętnych na ich kupno.

Sam zakup lokalu w dobrej lokalizacji już bywa problematyczna, a następnie zaczyna się pozyskanie SOLIDNEGO najemcy. W tym przypadku nie ma mowy już o przysłowiowym Kowalskim, który przyjechał na wakacje do innego miasta czy studencie, który właśnie rozpoczyna naukę w danym mieście.

W tym przypadku poszukujemy przedsiębiorcy, który poszukuje lokalu, ponieważ na przykład rozpoczyna biznes i nie ma kapitału na zakup lokalu. Takich ludzi jest znacznie mniej niż wcześniej wymienionych grupach oraz nie mamy pewności, że ich pomysł wypali i nie będą pojawiały się problemy z płatnościami. Co prawda wystawiona jest wtedy faktura i łatwiej jest taką należność odzyskać jednak co wtedy jak przedsiębiorca upadnie? Inwestowanie w lokal jest skierowane do inwestorów z dużym kapitałem oraz znajomościami i kontaktów w otoczeniu przedsiębiorców.

               Podsumowując naszą serię artykułów na temat sposobów inwestowania w nieruchomości łatwo zauważyć, że możliwości jest bardzo wiele. My opisaliśmy te najpopularniejsze. Zróżnicowanie pomiędzy nimi wynika z wysokości kapitału wejściowego, ilości pracy potrzebnej do codziennej obsługi inwestycji, problemów które dostarczają nam najemcy lub nie oraz najważniejsze wysokości zwrotu z inwestycji. Każdy przyszły inwestor powinien zapoznać się dokładniej z tematem, aby podjąć świadomie sposób inwestowania ciężko wypracowanego kapitału.

W razie szczegółowych pytań jak zacząć, na co zwracać uwagę, zapraszamy do dyskusji oraz do kontaktu bezpośredniego, chętnie pomożemy.
Zapraszamy

Tomek&Karol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry