Gotowiec inwestycyjny

Gotowiec inwestycyjny na pokoje jest optymalnym rozwiązaniem pomiędzy zaangażowaniem, a stopą zwrotu. Mieszkanie podzielone na pokoje wynajmujemy dla studentów oraz osób pracujących. Czyli grupa osób docelowych jest duża, a tym samym mamy łatwość wynajmu. Oczywiście jeżeli  spełnimy podstawowe warunki.

Przyszedł czas na wyjaśnienie dlaczego błędne jest myślenie, że nie powinno się remontować mieszkań pod wynajem. Na przykładzie naszych gotowców inwestycyjnych widzimy bardzo dużą korelację wyremontowanego mieszkania z czasem pozyskiwania najemców. Samo zrobienie dobrej jakości  zdjęcia naszego mieszkania zwiększa ilość wyświetleń ogłoszenia, a co za tym idzie ilość telefonów oraz klientów. Warunkiem numer dwa, aby student nie stał się naszym koszmarem nocnym jest dobrze sporządzona umowa. Eliminuje ona również temat  zniszczeń w mieszkaniach oraz pustostanu w okresie wakacyjnym. A co jeżeli nasz przyszły klient nie będzie chciał podpisać umowy która nas chroni? To znaczy, że selekcja działa poprawnie i właśnie wyeliminowaliśmy nasz przyszły problem.

I tak oto po remoncie oraz pierwszym okresie wynajęcia wszystkich pokoi mamy 11 miesięcy wolnego, następnie przedłużamy umowy lub bez problemu znajdujemy nowych najemców.  Czasami jedynie trzeba wysłać konserwatora na małe naprawy, ale stopa zwrotu z takiej inwestycji bez problemu pozwala na opłacenie takiego człowieka.

W naszej ocenie jest to jeden z najbardziej opłacalnych modeli inwestowania w nieruchomości. Stopa zwrotu, łatwość obsługi oraz male zaangażowanie swojego czasu sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla budowania wolności finansowej.

Co myślicie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji

Wkrótce kolejny model inwestowania.

Tomek&Karol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry