Wynajem krótkoterminowy. Trzeba popracować więcej..

Wynajem krótkoterminowy, czyli  dochód pasywny zbliżony do pracy na etacie. Ale to przecież nie o to chodzi w inwestowaniu żeby pracować! Takie jest nasze zdanie. Jeżeli posiadamy mieszkanie i trochę wolnego czasu to poprzez różne portale oraz własne ogłoszenia możemy zaproponować wynajem krótkoterminowy, który zaczynamy od jednej doby. Klienci często wynajmują mieszkanie na czas od 2 do 7 dni, czyli tyle co weekendowa wycieczka lub tygodniowy urlop. I tu od zarządzania ogłoszeniem, odbieraniem telefonów, przekazywaniem kluczy przez wymianę pościeli, sprzątanie itp. Powstaje nieskończona lista obowiązków zarządzającego!

Faktycznie można zlecić te czynności firmie zewnętrznej, ale wtedy zysk bardzo topnieje, dlatego to rozwiązanie jest opłacalne przy posiadaniu co najmniej kilku mieszkań. Nie zapominajmy również o dwóch ważnych aspektach w tym rodzaju inwestycji. Po pierwsze lokalizacja, aby opłacało się wymieniać pościel i ganiać z odkurzaczem, nasze mieszkanie musi być

wynajęte przynajmniej 20 dni w miesiącu. Jeżeli nie masz mieszkania w dużym mieście oraz blisko centrum to będzie bardzo ciężko osiągnąć takie obłożenie mieszania. A teraz druga kwestia – klient od zawsze kupuje oczami. Więc pamiętajmy, mieszkania po babci nie wynajmiemy, wnętrze powinno być czyste, zadbane i wykończone nowocześnie, wtedy jest dużo większa szansa na pełne obłożenie.

Jak widać w każdym sposobie inwestowania w nieruchomości są plusy i minusy. Jeśli chodzi o wynajem krótkoterminowy, wolimy jednak spokojniejsze formy inwestycji.

cdn..

Tomek&Karol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry